Túlóra + Work-around
2009.05.27. 09:49
A holnap kicsit késett...
Szóval!
Hogyan kezeljük a túlórákat? Emberenként:
- Először is megadjuk, hogy mennyi a napi limit. Ez az az óraszám, amit meghaladva már túlórának minősül a munkaidő.
- Másodszor kiválasztjuk, hogy a túlóra-elszámolás milyen időszakokra van bontva: 5, 6, 10, 15, 30 perc vagy egy óra. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy van, akinél megkezdett 5/6/10/15/30 percenként jár az adott időszakra vonatkozó túlóradíj, és van, akinél megkezdett óránként.
- Lerögzítjük, hogy az első és az azt követő további túlóraidőszakok díjai mennyiben különböznek egymástól. Magyarul: az első 15 perc túlóra X Ft, minden további 15 perc Y Ft. (feltéve, hogy emberünk túlóra-elszámolása 15 perces bontású)
Hasonló módon kezeljük az ún. "work-around"-ot (továbbiakban WA). Hogy mi ez? Röviden: pihenőidő-megváltás. Bővebben: minden ember számára rögzítve van, hogy mennyi pihenőideje kell, hogy legyen két munkanap között. Ha a tegnapi munkaidő vége és a mai munkaidő kezdete között nem telt el ennyi, akkor a különbözetet ki kell fizetni.
A túlórához hasonlóan itt is nyilvántartjuk emberenként a "limitet" (azaz hogy mennyi pihenőideje van) valamint azt, hogy milyen bontásban, mekkora díjjal számoljuk neki a WA-t. Itt viszont nincs különbség az első és a további időszakok között, ennyivel tehát egyszerűbb a helyzet.
MEGLEPETÉS, ha a továbbra klikkelsz!
Eddig nem írtam, de nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy egy adott ember a forgatás alatt több részlegnél, több munkakörben és ezekhez mérten változó napi- és túlóradíjakkal, WA-elszámolással dolgozhat.
Másrészt ezek az emberek nem közvetlen alkalmazásban, hanem szerződött partnerek munkavállalóiként vagy egyéni vállalkozóként dolgoznak. A rendszernek képesnek kell lennie annak kezelésére, hogy Józsi bácsi a forgatás első hetében az Ugrabugra Kft. alkalmazottjaként asztalos munkakörben, a következő három héten pedig az Irgumburgum Bt. által alkalmazott sofőrként fog dolgozni. (Természetesne eltérő fizetésért, eltérő juttatásokkal.)
A következő post arról szól majd, hogy az eddig tárgyalt adathalmaz milyen adattáblákkal írható le, valamint ezek milyen kapcsolatban állnak egymással.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.